Live Chat Software by Kayako
راهنمای ویراستار و صفحه آرا
منتشر شده توسط احمد سلطانی نژاد روشن 25 March 2016 07:06 PM

راهنمای ویراستار و صفحه آرا

در سامانه سیناوب نقش ویژه‌ای برای افرادی که در بخش ویراستاری ادبی و صفحه‌آرایی همکاری دارند، وجود دارد. در سامانه‌های سنتی، ویراستاران ادبی و صفحه‌آرایان باید با مراجعه به دفتر نشریه، آخرین نسخه تأییدشده را دریافت می‌کردند. به خصوص ویراستاران سنتی ترجیح می‌دادند که مقالات را در یک نسخه کاغذی تحویل بگیرند تا راحت‌تر بتوانند علائم و تغییرات ویرایشی را روی آن درج کنند. این روند، حتی اگر هزینه زیادی روی دست نشریه نمی‌گذاشت، حداقل وقت زیادی را تلف می‌کرد. چرا که پس از بازگرداندن مقالات توسط ویراستار، نیاز به زمان زیادی برای اعمال تغییرات روی نسخه الکترونیک مقاله بود.

خوشبختانه ویراستاران سنتی در کوتاه زمان کار با ابزارهای ارتباطی و نرم‌افزارهای ویراستاری را آموختند. آن‌ها نسخه الکترونیک مقاله یا اثر را دریافت کرده، تغییرات لازم را روی آن انجام داده و با ارسال اثر از طریق پست الکترونیک، سرعت بیشتری به کار بخشیدند. اما باز هم بخش‌های مشخصی از فرآیند کاری درگیر کندی‌ها و دشواری‌هایی بود. نامه‌های الکترونیک در میان انبوهی از نامه‌های دیگر مفقود می‌شد و نسخه‌های اولیه و نهایی با هم جابه‌جا می‌شد.

سامانه سیناوب برای این مجموعه مشکل هم راه‌حل‌هایی دارد. در این سامانه، وقتی مقاله تمامی مراحل مربوط به داوری و ارزیابی و تأیید را پشت سر گذاشت به صورت خودکار توسط سردبیر برای ویراستار ارسال می‌شود. ویراستار از طریق صفحه اختصاصی خود مقاله را دریافت کرده و برای مدتی مشخص تغییرات و ویرایش‌های لازم را روی آن انجام داده و در انتها مقاله ویراستاری‌شده را در پایگاه اینترنتی نشریه بارگذاری می‌کند.


راهنمای ویراستار و صفحه آرا (پی دی اف)

 


سایر اطلاعات مورد نیاز 

 

معرفی امکانات بخش مدیر سامانه

تنظیمات اصلی نشریه

تنظیمات نامه‌های پیش‌فرض

فهرست کاربران و تعیین وظایف کاربران سامانه

ارسال ایمیل گروهی به کاربران

موضوعات و تخصیص موضوعات به داوران

ورود اطلاعات اعضای هیأت تحریریه

وارد کردن گروهی فهرست کاربران

ادغام کاربران تکراری

انواع مقالات

بارگذاری تصاویر و فایلهای مورد نیاز در سامانه

اخبار و اعلانات، تبلیغات، پیوندهای مفید، پرسش‌های متداول و واژه‌نامه اختصاصی

فرم داوری مقالات

 

(1 رای (ها))
مفید
مفید نیست

نظرات (0)
ارسال نظر
 
 
نام کامل:
ایمیل:
نظرات:
تایید کپچا 
 
لطفاً عبارتی که در تصویر می بینید را در کادر زیر وارد کنید. این عمل جهت جلوگیری از ارسال خودکار فرمها توسط برنامه های مخرب الزامی است.

Help Desk software by Kayako