Live Chat Software by Kayako
پایگاه آموزش
DOI
منتشر شده توسط احمد سلطانی نژاد روشن 14 January 2016 07:37 AM


شرکت شریف پردازشگر دانش افتخار دارد که به عنوان یک شرکت دانش بنیان در راستای ارتقای نشریات علمی ایرانی فعالیت می‌کند. در این راستا و با توجه به اهمیت شناسه DOI این شرکت نمایندگی ارائه این شناسه بین‌المللی در ایران را کسب کرده است و این امکان وجود دارد تا با کمترین هزینه ممکن، شناسه DOI به تمامی ناشرین عمومی، دانشگاهی، انجمن‌ها و نشریات علمی شماره اختصاص دهد.

DOI) Digital Object Identifier) یا شناسه دیجیتال اسناد یک شناسه بین‌المللی برای مقالات و محتواهای دیجیتالی است که نقش مهمی در استانداردسازی نشریات علمی، نمایه شدن نشریات و علم سنجی معتبر دارد. با استفاده از DOI یک شناسه دائمی برای تمامی مقالات ایرانی ایجاد شده، نگارش و درج منبع در مقالات با دقت بیشتری انجام گرفته و شمارش تعداد واقعی استنادات فراهم می‌شود. علاوه بر این، امکان محاسبه واقعی Impact Factor  و شاخص علم سنجی معتبر برای نشریات ایرانی فراهم خواهد شد.

برای دریافت DOI در سامانه پشتیبانی سیناوب ثبت نام کنید و پس از فعال ساختن نام کاربری وارد سامانه شده و اطلاعات تماس سازمان و موسسه یا نشریه خود را تکمیل کرده و در نهایت درخوست خود را ارسال کنید. 

http://support.sinaweb.net 

برای اطلاع بیشتر با شریف پردازشگر دانش تماس حاصل فرمایید.

 

مطالب بیشتر

http://www.doi.org

http://www.doi.org/hb.html

https://dx.doi.org

 

DOI and DIGITAL LIBRARIES - CrossRef   

[PPT]Journal Linking and Beyond - CrossRef  

[PPT]The DOI in Mainstream Publishing - DOIs

[PPT]URI and DOI - DOIs

 

  

YouTube؛

 

Using a Digital Object Identifier

Digital Object Identifier (DOI) for Data - The Early Days

 

 What is a Digital Object Identifier (DOI)?

 

 

 

(1 رای (ها))
مفید
مفید نیست

نظرات (0)
ارسال نظر
 
 
نام کامل:
ایمیل:
نظرات:
تایید کپچا 
 
لطفاً عبارتی که در تصویر می بینید را در کادر زیر وارد کنید. این عمل جهت جلوگیری از ارسال خودکار فرمها توسط برنامه های مخرب الزامی است.

Help Desk software by Kayako