Live Chat Software by Kayako
پایگاه آموزش
ثبت دامنه آی آر
منتشر شده توسط خانم مهندس جنابی روشن 25 December 2015 10:38 AM
ثبت دامنه
ایرنیک به آدرس www.nic.ir مرکز ثبت دامنه های .ir و وابسته به پژوهشگاه دانشهای بنیادی در ایران است. شناسه ایرنیک اطلاعات مالکیت دامین و دسترسی به تنظیمات دامین را مشخص میکند. اشخاص حقیقی و یا حقوقی بایست شناسه های مختلف متناسب با مالکیت و نام دامین مورد نظر ثبت نمایند تا با آن شناسه بتوان دامین ثبت نمود. اطلاعات تکمیلی انواع شناسه در صفحه ثبت نام در سایت ایرنیک ذکر شده است.
 
لطفا دقت کنید تمامی مراحل سفارش ثبت / تمدید دامین تنها بایست در سایت وب رمز انجام شود تا قیمتهای وب رمز در سفارش شما اعمال شود. لذا در سایت ایرنیک شما تنها ثبت نام میکنید به این دلیل که جهت ثبت دامنه های .ir شما نیاز به شناسه ایرنیک (نیک هندل) دارید. شناسه ایرنیک با ثبت نام در سایت www.nic.ir برای شما ایجاد میشود. پس از ثبت نام در سایت ایرنیک برای شناسه خود بایست دسترسی ایجاد نمایید تا امکان ثبت دامین از طریق نمایندگان از جمله وب رمز را داشته باشید. با یک بار ایجاد و تنظیم شناسه شما قادر خواهید بود در هر زمان به هر تعداد دامین جدید آی.آر سفارش داده و ثبت نمایید. این مراحل به تفصیل در زیر ذکر شده لطفا پس از مطالعه کامل و با دقت انجام دهید.
 
توضیح مهم: تنظیم دسترسی شناسه ایرنیک به چه معناست و چرا بایست حتما انجام شود؟
با تنظیم دسترسی شناسه ایرنیک مطابق با مرحله ۲ که در زیر آمده؛ دارنده شناسه (شما) به خود و شناسه های آشنا و نمایندگان (مثل وب رمز) اجازه میدهد که شناسه ایرنیک او را به عنوان رابط های -صاحب امتیاز(مالکیت) و اداری و فنی و مالی- برای دومین درخواست شده تنظیم کنند. بیان ساده تر اینست که شما با این تنظیمات به نمایندگان ایرنیک از جمله وب رمز اجازه میدهید که مالکیت دامین مورد تقاضا را به نام شناسه شما ثبت کنند. بطور معمول و بدون این تنظیمات هیچکس از جمله وب رمز امکان ثبت دومین با مالکیت شما را نخواهد داشت.

جهت ثبت دامنه آی آر جدید:
  • دامین را برای خود یا دیگری ثبت میکنید که نیاز به ایجاد شناسه ایرنیک جدید دارید؟ (انجام مراحل ۱ و ۲ در زیر)
  • دامین را برای خود یا دیگری ثبت میکنید و در سایت ایرنیک شناسه کاربری معتبر دارید؟ (انجام مرحله ۲ در زیر)

 ۱- ایجاد شناسه جدید در سایت ایرنیک
 به لینک زیر در سایت ایرنیک مراجعه کرده و کلیه فرمها را با اطلاعات صحیح و کامل تکمیل کنید. در هنگام تکمیل فرم مربوطه و در انتهای فرم گزینه "آزاد برای نمایندگان فروش" را فعال کنید.


(با هر ایمیل تنها میتوانید یک شناسه ایرنیک ثبت کنید) 
(تمامی اطلاعات وارد شده بطور دقیق در مرکز ایرنیک چک میشود و در صورت وارد کردن اطلاعات نادرست؛ شناسه شما تایید نخواهد شد)
(شناسه محدود که در لیست ایرنیک برای ثبت نام موجود است نمیتواند مالک دامین باشد؛ لذا شناسه مناسب از نوع دیگری بسته به پسوند مورد نظرتان ایجاد کنید)
لینک ثبت نام:  https://www.nic.ir/Create_New_Handle
 

۲- تنظیم دسترسی های شناسه ایرنیک
به سایت ایرنیک در آدرس www.nic.ir با شناسه خود وارد شوید.
- پس از ورود به سایت ایرنیک به لینک https://www.nic.ir/Manage_Authorized_Relations  یا از منوی شناسه٬ مشخصه های شناسه٬ مدیریت رابط های مجازی بروید و تنظیمات مشخصه های شناسه را مطابق تصویر زیر اعمال نمایید.

۳- به فرم سفارش وب رمز رفته و مراحل سفارش دامنه جدید را از سایت وب رمز انجام بدهید.

دقت کنید؛ طبق شرایط جدید ایرنیک؛ رزرو دامنه تنها پس از پرداخت دامنه صورت میگیرد و ضمنا ثبت کامل دامنه منوط به تایید دامنه توسط کارشناس مرکز ثبت بصورت چشمی و پس از پرداخت هزینه دامنه است. در صورت عدم تایید دامنه انتخابی شما توسط ایرنیک؛ هزینه آن به حساب کاربری شما در سایت وب رمز برگشت داده خواهد شد که از آن میتوانید در پرداخت سفارشات دیگر استفاده نمایید. (برای بازپرداخت میبایست درخواست به بخش فروش وب رمز ارسال کنید و نام دامین را نیز در آن ذکر کنید)

 
(0 رای (ها))
مفید
مفید نیست

نظرات (0)
ارسال نظر
 
 
نام کامل:
ایمیل:
نظرات:
تایید کپچا 
 
لطفاً عبارتی که در تصویر می بینید را در کادر زیر وارد کنید. این عمل جهت جلوگیری از ارسال خودکار فرمها توسط برنامه های مخرب الزامی است.

Help Desk software by Kayako