Live Chat Software by Kayako
پایگاه آموزش: راهنمای نویسنده
راهنمای نویسنده: ثبت نام و ارسال مقاله
منتشر شده توسط احمد سلطانی نژاد روشن 25 March 2016 06:50 PM

راهنمای نویسنده: ثبت نام و ارسال مقاله

تمامی افراد برای ارسال مقاله ابتدا باید در  سامانه ثبت‌نام کنند. ثبت‌نام در سامانه سیناوب برای تمامی افراد رایگان است و نیازی به تأیید مدیر سامانه ندارد. پس از تکمیل فرم ثبت‌نام، رمز عبور به ایمیل شما ارسال می‌شود. بنابراین، از نشانی ایمیل صحیح که به آن دسترسی دارید استفاده کنید. پس از دریافت رمز عبور، وارد سامانه شده، اطلاعات مقاله خود را وارد کرده و در نهایت فایل اصلی مقاله را ارسال کنید. به هنگام ارسال مقاله به توضیحات اصلی که در صفحه مربوط به راهنمای نویسندگان و صفحه شرایط و ضوابط است توجه کنید. مقاله را بر اساس فرمت و دستورالعمل مجله تهیه و تدوین کرده و در  سامانه ثبت کنید. از یک نشانی برای ثبت‌نام و ارسال مقاله استفاده کنید. توصیه می‌شود فقط یک‌بار در سامانه ثبت‌نام نمایید.

لازم به ذکر است با توجه به اینکه در برخی موارد ویژه‌نامه‌هایی توسط مجلات انتشار می‌یابد، امکان ارسال مقاله برای این ویژه‌نامه‌ها وجود دارد. ممکن است که در برخی موارد درخواست شود به هنگام ثبت‌نام مبلغی را برای هزینه داوری و ارزیابی به حساب مشخصی وارد کنید. پس از واریز مبلغ، امکان ارسال فیش به هنگام ارسال مقاله وجود دارد. از گزینه سایر فایلها به هنگام ارسال مقاله برای این منظور استفاده کنید

جزئیات و مراحل ثبت‌نام و ارسال مقاله به شرح زیر است

    عضویت در سامانه با تکمیل فرم ثبت‌نام

    دریافت رمز عبور از طریق ایمیل

    ورود به سامانه با نام کاربری و رمز عبور

   تکمیل فرم اطلاعات مقاله شامل عنوان، چکیده، کلید واژگان و

   بارگذاری فایل اصلی متن مقاله

 

   ارسال مقاله (در صورتی که تمامی شرایط و ضوابط را رعایت کرده باشید، امکان ارسال مقاله وجود دارد. در غیر این صورت، دگمه ارسال مقاله فعال نخواهد شد.)

 

این بخش در دست تکمیل و به روزرسانی است. تصاویر مربوطه به زودی بارگذاری می شود

راهنمای نویسنده (پی دی اف) 

ثبت‌نام

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

توضیحات فرم ثبت‌نام

 • فرم ثبت‌نام را به دقت تکمیل کنید.
 • ابتدا مشخص کنید به چه عنوان در سامانه ثبت‌نام می‌کنید. عنوان خود را مشخص کنید. مکاتبات با همین عنوان با شما انجام می‌گیرد.
 • نام، نام خانوادگی، سطح تحصیلات، رتبه علمی و رشته تخصصی را به دقت وارد کنید. این اطلاعات به سردبیری نشریه کمک می‌کند تا در موارد مورد نیاز تصمیم درست در رابطه با ارزیابی و داوری را مبتنی بر اطلاعات موجود اتخاذ کند.
 • در مورد نشریات دو زبانه، معادل انگلیسی مشخصات فردی خود را به دقت وارد کنید.
 • شماره تلفن، شماره تلفن همراه نیز از موارد ضروری است. با توجه به اینکه در برخی موارد نیاز به اطلاع‌رسانی فوری وجود دارد و سردبیری نشریه در یک بازه زمانی مشخص، باید با افرادی که مقالاتی را ارائه داده یا اصلاحاتی را انجام داده‌اند، تماس حاصل نماید، بنابراین شماره قابل‌دسترس را اعلام فرمایید.
 • در صورتی که صفحه اختصاصی دارید با استفاده از دگمه‌های Ctrl+C و Ctrl+V نشانی دقیق را ذخیره کرده و در محل مورد نظر وارد کنید.
 • در صورت امکان تصویر مناسبی از خود را در سامانه بارگذاری کنید.
 • شهر محل سکونت یا کار، نشانی پستی به همراه کد پستی و همچنین سازمان محل تحصیل یا خدمت را به همراه پست سازمانی یا نوع اشتغال به کار مثلاً دانشجوی رشته روابط بین‌الملل دانشگاه تربیت مدرس یا عضو هیأت علمی دانشگاه ... را ثبت کنید.
 • برای تکمیل ثبت‌نام نشانی پست الکترونیکی، و نام کاربری را هم به دقت وارد کنید. نشانی ایمیل شما می‌تواند به عنوان نام کاربری محسوب شود. توصیه می‌شود از نشانی پست الکترونیکی خود برای تکمیل فرآیند ثبت‌نام استفاده کنید. با این حال، این امکان وجود دارد تا از نام کاربری دلخواه استفاده کنید. چنانچه این نام قبلاً در سامانه ثبت نشده باشد، امکان استفاده از آن  را دارید.
 • از ایمیل صحیح استفاده کنید. در مواردی که رمز عبور را فراموش کنید، این امکان وجود دارد تا با ورود نشانی ایمیل صحیح، رمز عبور مجدداً ایجادشده و به نشانی ایمیل شما ارسال گردد.
 • در صورتی که مایل به همکاری در زمینه داوری مقالات هستید، یا علاقمند به دریافت فهرست مقالات جدید هستید، گزینه مربوطه را انتخاب کنید.
 • در صورتی که توضیح خاصی ضروری به نظر می‌رسد، در بخش توضیحات وارد کنید.
 • برای ثبت اطلاعات، شناسه امنیتی را وارد کرده و گزینه ذخیره را انتخاب کنید.
 • فرم ثبت‌نام به مانند تصویر زیر است. تکمیل مواردی که با ستاره مشخص‌شده است، اجباری است.
 • فقط یک‌بار در سامانه ثبت‌نام کنید.
 • در صورتی که رمز عبور را فراموش کردید، از گزینه ارسال مجدد رمز عبور استفاده کنید.
 • در صورتی که در سامانه ثبت‌نام کرده‌اید لیکن، نام کاربری یا نشانی ایمیل را نمی‌دانید با مدیر داخلی یا کارشناس نشریه تماس حاصل کنید.

فرم ثبت‌نام

نمونه فرم تکمیل‌شده

 

پس از تکمیل اطلاعات فرم ثبت‌نام، تصویر زیر نمایش داده می‌شود

 

نکات کلیدی و مهم

 • رمز عبور به ایمیل شما ارسال می‌شود.
 • رمز عبور را به خاطر بسپارید و پس از اینکه برای اولین بار وارد سامانه شدید، آن را تغییر دهید.
 • عضویت در سامانه برای همه افراد امکان‌پذیر است. با عضویت در سامانه می‌توانید مقالات جدید را ارسال کرده، یا مقالات مورد علاقه خود را از میان مقالات انتشاریافته در سامانه انتخاب کرده و در صفحه شخصی خود ذخیره و مشاهده کنید.  
 • در صورتی که اصل مقاله را برای نشریه ارسال می‌کنید، اطلاعات مربوط به مقاله را به دقت در بخش مربوطه که توضیح آن به شرح زیر می‌آید وارد کنید.
 • در برخی موارد، رمز عبور به پوشه SPAM ارسال می‌شود. لطفاً در صورتی که ایمیل تأییدیه ثبت‌نام در سامانه را دریافت نکردید، ابتدا به این پوشه مراجعه کنید و مشخص کنید ایمیل‌های دریافتی از سامانه ،SPAM نیستند.

 

 

 

ارسال مقاله

پس از ورود به سامانه از گزینه‌های ارسال و پیگیری مقاله برای ارسال مقاله استفاده کنید. در بسیاری موارد ممکن است ارسال مقاله مشروط به پرداخت هزینه داوری مقالات باشد

 

 

 

صفحه شخصی نویسنده

 

 

تغییر رمز

مانند تمامی سامانه‌های اینترنتی، توصیه می‌شود در دوره‌های زمانی مختلف رمز ورود خود به سامانه را تغییر دهید. برای انجام عملیات تغییر رمز، لازم است رمز فعلی را در اختیار داشته باشید. با استفاده از نام کاربری و رمز عبور فعلی وارد سامانه شوید و از منوی بالای سایت وارد «صفحه شخصی» شوید. رمز عبور خود را به صورت مرتب تغیر دهید. برای افزایش امنیت، ترکیبی از حروف، اعداد و علائم ویژه را استفاده کنید. حداقل تعداد حروف کمتر از 10 نباشد.

فرم تغییر رمز

بازیابی رمز عبور

کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ اگر نشانی پست الکترونیک خود را درست وارد کرده‌اید و آن را به یاد دارید، نیازی به تماس با مدیر سامانه ندارید. بعد از ورود با کلمه رمز اشتباه، گزینه کلمه عبور خود را فراموش کرده‌ام، فعال می‌شود.  برای انجام این کار به ترتیب زیر عمل کنید:

-         روی گزینه «کلمه‌ عبور را فراموش کرده‌ام» کلیک کنید.

-         فرمی باز می‌شود که از شما می‌خواهد نشانی پست الکترونیک خود را وارد کنید. مانند تصویر بعدی

-         نشانی پست الکترونیک اصلی خود (همان مخاطب که با آن ثبت‌نام کرده‌اید) را به دقت وارد کنید. 

-         صندوق پست الکترونیک خود را باز کنید.

-         یک نامه حاوی تأیید فرآیند برای شما ارسال می‌شود.

-         با کلیک روی آن، دوباره وارد سامانه می‌شود و از شما خواسته می‌شود رمز عبور جدید را دو بار وارد کنید.

-         مواظب رمز عبور جدید باشید!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

چنانچه روی گزینه نویسنده کلیک کنید، تصویر زیر مشاهده می‌کنید.

فرم ارسال و پیگیری مقاله

در صورت انتخاب گزینه ارسال مقاله جدید، فرم زیر باید به دقت تکمیل شود. 

 • عنوان، چکیده و کلید واژگان اصلی را وارد کنید.

در صورتی که نویسنده یا نویسندگان دیگری در تهیه و تدوین مقاله مشارکت داشته‌اند، نام، عنوان و نشانی ایمیل آن‌ها را  به دقت وارد کنید. سامانه در راستای اطلاع‌رسانی، به آن‌ها نیز ایمیل ارسال می‌کند.

 • موضوع مقاله را انتخاب کرده و چنانچه موضوع و حوزه کار تخصصی شما در فهرست موضوعات نیست به مدیر سامانه پیشنهاد دهید.
 • توضیحات تکمیلی را وارد کرده و در نهایت فایل اصل مقاله را به هرماه سایر مستندات (در صورت لزوم) در سامانه بارگذاری کنید.
 • توجه داشته باشید که نویسنده ممکن است فایل اشتباهی را در سامانه بارگذاری کند. بنابراین، ابتدا از محل ذخیره ویرایش نهایی فایل اصلی مقاله اطمینان حاصل کنید.
 • در صورتی که همه موارد به دقت تکمیل‌شده باشد، امکان ارسال مقاله را دارید. در غیر این صورت مجدد فرم مربوطه را بازبینی کنید و اطلاعات ضروری را در سامانه وارد نمایید.
 • در صورت ارسال مقاله، نامه تأییدیه دریافت مقاله برای نویسنده ارسال می‌شود.

 

فرم ارسال مقاله

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اضافه کردن سایر نویسندگان

در مواردی که چند نویسنده با همکاری علمی، مقاله‌ای را ارائه می‎‌دهند، اطلاعات سایر نویسندگان را با استفاده از این فرم وارد سامانه کنید.

 • در صورتی که افراد دیگری در تهیه و تدوین مقاله مشارکت دارند، نام و مشخصات آن‌ها را به دقت در فرم مربوطه وارد کنید.
 • چنانچه یکی از آن‌ها به عنوان نویسنده مسئول مکاتبات است، مشخص کنید.
 • ترتیب قرار گرفتن نام نویسندگان را با استفاده از گزینه مربوطه در گوشه سمت چپ پایین فرم تعیین کنید.

 

 

 

فرم ورود اطلاعات سایر نویسندگان

 

 

فرم ورود چکیده مقاله

 

 

فرم ورود کلید واژگان

فرم ورود موضوعات

 

 

موضوعات را به دقت انتخاب کنید

 

 

 

توضیحات تکمیلی

 • در صورت لزوم توضیحات بیشتری در رابطه با مقاله و معرفی خود ارائه دهید.
 • برای تکمیل فرآیند ارسال مقاله، شرایط و ضوابط مربوطه را با انتخاب این گزینه ثبت کنید. 

" این‌جانب تمامی شرایط و ضوابط را مطالعه کرده‌ام و موافقت خود را با آن اعلان می‌دارم. "

 

 

 

 

 • در ادامه برای ارسال مقاله ممکن است از شما درخواست شود، اطلاعات داوران پیشنهادی را در سامانه ثبت کنید.  اصل مقاله را در سامانه بارگذاری کنید. دقت داشته باشید که فقط یک فایل به عنوان اصل مقاله امکان ثبت در سامانه را دارد. به عبارت دیگر نویسنده نمی‌تواند با ارسال دو فایل، هر دو را به عنوان اصل مقاله در سامانه ثبت کند.

 

 

 

 

 

فرم ورود اطلاعات داور پیشنهادی

 

 

فرم پیشنهاد دبیر تخصصی

در موارد که یک نشریه دارای دبیر تخصصی باشد، این امکان وجود دارد تا نویسندگان به هنگام ارسال مقاله دبیر تخصصی مرتبط با موضوع مقاله را معرفی و انتخاب کنند. در این صورت فرمی به مانند تصویر زیر مشاهده می‌کنید.

بارگذاری فایل مقاله

پس از انتخاب فایل اصلی مقاله، دگمه ارسال فایل را انتخاب کنید. در صورت نیاز، توضیحات لازم در رابطه با محتوای فایل‌ها ارائه دهید. با انتخاب گزینه "بعدی" چکیده و مشخصات مقاله شما نمایش داده می‌شود. با انتخاب گزینه ارسال مقاله، فرآیند ارسال مقاله به پایان می‌رسد.

ایمیل تأییدیه دریافت اصل مقاله نیز به نشانی ایمیل شما ارسال می‌شود.

 

ضمیمه کردن فایل‌ها به سادگی ارسال فایل از طریق پست الکترونیک است.

اگر مقاله شما حاوی تصویر یا نمودار است، از شما خواسته خواهد شد که تصاویر را در یک فایل جدا ذخیره کرده و ارسال کنید.

در نهایت، می‌توانید با مشخص کردن نوع فایل ارسالی (اعم از مشخصات، اصل مقاله، یا تصاویر) نسبت به ارسال مقاله اقدام کنید.

توجه داشته باشید که فقط ارسال اصل مقاله الزامی است. فایل‌های ارسالی در این بخش باید در قالب یکی از پردازشگرهای متن (مایکروسافت آفیس، لاتکست، اوپن آفیس، پی دی اف و غیره) باشد.

سردبیر یا مدیر سامانه، نوع مقالات دریافتی را مشخص می‌کنند.

 

 

 

 

 

فرم بارگذاری فایل مقاله

 

 

 

 

 

 • با انتخاب گزینه ارسال مقاله، مجدد تأیید کنید که متقاضی ارسال مقاله به سامانه نشریه هستید

 

 

 

 

 

فرم چک لیست نهایی

فرم نهایی ارسال مقاله

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

صفحه اختصاصی نویسنده

 

 

 

مقالات نیازمند بازنگری

در صورتی که مقاله شما مورد بررسی و پذیرش اولیه قرار گیرد از شما درخواست می‌شود تا اشکالات مربوطه را در یک دور ه زمانی مشخص برطرف کرده و نسخه جدید را ارسال کنید. برای انجام این کار، وارد سامانه شوید و از صفحه شخصی نویسنده، گزینه مقالات نیازمند بازنگری را انتخاب کنید. اصلاحات مورد نظر را انجام داده و سپس فایل قبلی را از سامانه حذف کرده و فایل جدید را بارگذاری کنید.

نکات مهم

 • امکان ارسال همزمان دو فایل به عنوان فایل اصلی مقاله وجود ندارد.
 • نویسنده در هر صورت فقط امکان ارسال یک مقاله با یک عنوان مشخص را دارد. 
 • به همین خاطر، برای بازنگری، لازم است فایل قبلی را از سامانه حذف کرده و فایل جدید را بارگذاری کنید.
 • می‌توانید سایر مستندات مقاله شامل جدول و تصویر را به صورت جداگانه ارسال کنید.
 • برای این منظور، از منوی مربوطه نوع فایل را انتخاب کرده و فایل را بارگذاری کنید.
 •  در بخش افزودن واژگان کلیدی چند واژه اصلی متناسب با موضوع مقاله آورده می‌شود.

تعداد واژگان کلیدی لازم برای هر مقاله را مدیر سامانه و بر اساس سیاست‌های نشریه مشخص می‌کند.کلید واژگان نباید تکرار کلمات موجود در عنوان مقاله باشند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(1 رای (ها))
مفید
مفید نیست

نظرات (0)
ارسال نظر
 
 
نام کامل:
ایمیل:
نظرات:
تایید کپچا 
 
لطفاً عبارتی که در تصویر می بینید را در کادر زیر وارد کنید. این عمل جهت جلوگیری از ارسال خودکار فرمها توسط برنامه های مخرب الزامی است.

Help Desk software by Kayako