Live Chat Software by Kayako
پایگاه آموزش: راهنمای نویسنده
راهنمای کاربران: ثبت‌ نام در سامانه نشریات
منتشر شده توسط احمد سلطانی نژاد روشن 24 March 2016 10:42 PM

راهنمای کاربران: ثبت‌ نام در سامانه نشریات

تمامی افراد برای ارسال مقاله ابتدا باید در  سامانه ثبت‌نام کنند. ثبت‌نام در سامانه سیناوب برای تمامی افراد رایگان است و نیازی به تأیید مدیر سامانه ندارد. پس از تکمیل فرم ثبت‌نام، رمز عبور به ایمیل شما ارسال می‌شود. بنابراین، از نشانی ایمیل صحیح که به آن دسترسی دارید استفاده کنید. پس از دریافت رمز عبور، وارد سامانه شده، اطلاعات مقاله خود را وارد کرده و در نهایت فایل اصلی مقاله را ارسال کنید. به هنگام ارسال مقاله به توضیحات اصلی که در صفحه مربوط به راهنمای نویسندگان و صفحه شرایط و ضوابط است توجه کنید. مقاله را بر اساس فرمت و دستورالعمل مجله تهیه و تدوین کرده و در  سامانه ثبت کنید. از یک نشانی برای ثبت‌نام و ارسال مقاله استفاده کنید. توصیه می‌شود فقط یک‌بار در سامانه ثبت‌نام نمایید.

لازم به ذکر است با توجه به اینکه در برخی موارد ویژه‌نامه‌هایی توسط مجلات انتشار می‌یابد، امکان ارسال مقاله برای این ویژه‌نامه‌ها وجود دارد. ممکن است که در برخی موارد درخواست شود به هنگام ثبت‌نام مبلغی را برای هزینه داوری و ارزیابی به حساب مشخصی وارد کنید. پس از واریز مبلغ، امکان ارسال فیش به هنگام ارسال مقاله وجود دارد. از گزینه سایر فایلها به هنگام ارسال مقاله برای این منظور استفاده کنید.

جزئیات و مراحل ثبت‌نام و ارسال مقاله به شرح زیر است:

1-    عضویت در سامانه با تکمیل فرم ثبت‌نام

2-    دریافت رمز عبور از طریق ایمیل

3-    ورود به سامانه با نام کاربری و رمز عبور

4-    تکمیل فرم اطلاعات مقاله شامل عنوان، چکیده، کلید واژگان و...)

5-    بارگذاری فایل اصلی متن مقاله

6-    ارسال مقاله (در صورتی که تمامی شرایط و ضوابط را رعایت کرده باشید، امکان ارسال مقاله وجود دارد. در غیر این صورت، دگمه ارسال مقاله فعال نخواهد شد.)

 

ثبت‌ نام

ارسال مقاله

نکات مهم و کلیدی

 

 

توضیحات فرم ثبت‌نام

 

 •         فرم ثبت‌نام را به دقت تکمیل کنید.
 •         ابتدا مشخص کنید به چه عنوان در سامانه ثبت‌نام می‌کنید. عنوان خود را مشخص کنید. مکاتبات با همین عنوان با شما انجام می‌گیرد.
 •         نام، نام خانوادگی، سطح تحصیلات، رتبه علمی و رشته تخصصی را به دقت وارد کنید. این اطلاعات به سردبیری نشریه کمک می‌کند تا در موارد مورد نیاز تصمیم درست در رابطه با ارزیابی و داوری را مبتنی بر اطلاعات موجود اتخاذ کند.
 •         در مورد نشریات دو زبانه، معادل انگلیسی مشخصات فردی خود را به دقت وارد کنید.
 •         شماره تلفن، شماره تلفن همراه نیز از موارد ضروری است. با توجه به اینکه در برخی موارد نیاز به اطلاع‌رسانی فوری وجود دارد و سردبیری نشریه در یک بازه زمانی مشخص، باید با افرادی که مقالاتی را ارائه داده یا اصلاحاتی را انجام داده‌اند، تماس حاصل نماید، بنابراین شماره قابل‌دسترس را اعلام فرمایید.
 •         در صورتی که صفحه اختصاصی دارید با استفاده از دگمه‌های Ctrl+C و Ctrl+V نشانی دقیق را ذخیره کرده و در محل مورد نظر وارد کنید.
 •         در صورت امکان تصویر مناسبی از خود را در سامانه بارگذاری کنید.
 •         شهر محل سکونت یا کار، نشانی پستی به همراه کد پستی و همچنین سازمان محل تحصیل یا خدمت را به همراه پست سازمانی یا نوع اشتغال به کار مثلاً دانشجوی رشته روابط بین‌الملل دانشگاه تربیت مدرس یا عضو هیأت علمی دانشگاه ... را ثبت کنید.
 •         برای تکمیل ثبت‌نام نشانی پست الکترونیکی، و نام کاربری را هم به دقت وارد کنید. نشانی ایمیل شما می‌تواند به عنوان نام کاربری محسوب شود. توصیه می‌شود از نشانی پست الکترونیکی خود برای تکمیل فرآیند ثبت‌نام استفاده کنید. با این حال، این امکان وجود دارد تا از نام کاربری دلخواه استفاده کنید. چنانچه این نام قبلاً در سامانه ثبت نشده باشد، امکان استفاده از آن  را دارید.
 •         از ایمیل صحیح استفاده کنید. در مواردی که رمز عبور را فراموش کنید، این امکان وجود دارد تا با ورود نشانی ایمیل صحیح، رمز عبور مجدداً ایجادشده و به نشانی ایمیل شما ارسال گردد.
 •         در صورتی که مایل به همکاری در زمینه داوری مقالات هستید، یا علاقمند به دریافت فهرست مقالات جدید هستید، گزینه مربوطه را انتخاب کنید.
 •         در صورتی که توضیح خاصی ضروری به نظر می‌رسد، در بخش توضیحات وارد کنید.
 •         برای ثبت اطلاعات، شناسه امنیتی را وارد کرده و گزینه ذخیره را انتخاب کنید.
 •         فرم ثبت‌نام به مانند تصویر زیر است. تکمیل مواردی که با ستاره مشخص‌شده است، اجباری است.
 •         فقط یک‌بار در سامانه ثبت‌نام کنید.
 •         در صورتی که رمز عبور را فراموش کردید، از گزینه ارسال مجدد رمز عبور استفاده کنید.
 •         در صورتی که در سامانه ثبت‌نام کرده‌اید لیکن، نام کاربری یا نشانی ایمیل را نمی‌دانید با مدیر داخلی یا کارشناس نشریه تماس حاصل کنید.

 

 

 

 ضمیمه 
 
 ثبت نام در سامانه.pdf (425.94 کیلوبایت)
(2 رای (ها))
مفید
مفید نیست

نظرات (0)
ارسال نظر
 
 
نام کامل:
ایمیل:
نظرات:
تایید کپچا 
 
لطفاً عبارتی که در تصویر می بینید را در کادر زیر وارد کنید. این عمل جهت جلوگیری از ارسال خودکار فرمها توسط برنامه های مخرب الزامی است.

Help Desk software by Kayako